Mind Plus rozwija skrzydła…..
Z przyjemnością informujemy, iż autor najlepszego pomysłu WSAB „Nowy Wymiar Technologii rewolucjonizujący naukę, rehabilitację, medycynę, rynek gier i szeroko rozumiany ITC” rozwija skrzydła. Dzięki współpracy z irlandzką firmą Proton Labs, wynalazcy z polskiej spółki Mind Plus tworzą jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie neuroterapii.
Współpraca obu firm to połączenie polskiej myśli technologicznej i irlandzkich modeli biznesowych, które ma ogromne szanse na zrewolucjonizowanie światowego podejścia do leczenia osób z zaburzeniami koncentracji, stanowiąc bezpieczną i w pełni wartościową alternatywę lub uzupełnienie dla terapii farmakologicznych i innych dotychczas stosowanych metod leczenia.
W wyniku współpracy obu firm powstał już prototyp oprogramowania, które umożliwia prowadzenie zdalnych terapii i treningów dla dzieci z zaburzeniami koncentracji. Specjalnie opracowane bezprzewodowe urządzenie umożliwi nowe formy interakcji człowieka z komputerem, dzięki czemu pacjenci będą mogli nauczyć się efektywniej zarządzać pracą własnego mózgu. Podczas wykonywania prostych zadań, dane na temat aktywności bioelektrycznej mózgu są na bieżąco przesyłane bezpośrednio do terapeuty. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna, nieinwazyjna i – w odróżnieniu od terapii farmakologicznych – może być stosowana u pacjentów bez względu na wiek.
– Spotkanie w Ambasadzie RP w Dublinie zapoczątkowało współpracę, dzięki której jesteśmy w tracie tworzenia produktu unikalnego na skalę światową. Projekt ten ma ogromny potencjał komercjalizacji na całym świecie, ze względu na swój niezwykle innowacyjny model pomagania dzieciom z zaburzeniami koncentracji uwagi. – komentuje Rafał Aleksandrowicz, prezes spółki Mind Plus, od wielu lat prowadzący terapię dla dzieci z ADHD – Ze względu na możliwości, jakie daje nam współpraca z Irlandią, zdecydowaliśmy się na przygotowanie kanałów dystrybucji naszego urządzenia i towarzyszącego mu oprogramowania właśnie tutaj. Wspólnie z Proton Labs planujemy także nową inwestycję oraz zaprojektowanie szerszej gamy produktów i usług.”
Mind-Plus zaprasza na konferencję, pt. „Neurotechnologie jako przykład procesu transferu wiedzy z nauki do biznesu w działalności inwestycyjnej MARR” , która odbędzie się w dniu: 26 marca 2013 roku w Szpitalu im. Jana Pawła II w Krakowie.
Eksperci opowiedzą m.in. o metodzie biofeeedbacku – nieinwazyjnego treningu zarządzania pracą mózgu oraz o innowacyjnych rozwiązaniach stosowanych w branży medycznej.
Prezes Mind-Plus – Rafał Aleksandrowicz zaprezentuje innowacyjne rozwiązania w neurotechnologii.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenia można składać tylko do 22 marca wypełniając formularz on-line.
Pełny program konferencji można znaleźć tutaj: Program konferencji.
Wszystkich Aniołów Biznesu zapraszamy do zapoznania się z opisem projektu na stronie WSAB: http://wsab.org.pl/iprojects oraz do kontaktu.
Wszelkich dodatkowych informacji na temat projektu udziela:
Marta Gemborys
tel. 781 974 564
e-mail: mgemborys@b4.org.pl