Najczęściej zadawane pytania

1. Czy wszystkie usługi WSAB są bezpłatne?

Tak!  Projekt „Sieć Aniołów biznesu  na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu” jest projektem finansowanym ze środków unijnych, stad też udzielane wsparcie jest całkowicie bezpłatne dla uczestników Sieci.

 

2. Jaką mam pewność , że nikt nie ukradnie mi mojego pomysłu?

Każdy z uczestników w trakcie logowania akceptuje regulamin Sieci, w którym to jasno są określone zasady poufności. 

Paragraf 5 mówi „Inwestor zobowiązuje się do zachowania poufności w zakresie wszystkich projektów, do których uzyskał dostęp w ramach uczestnictwa w Sieci. Osoby współpracujące z inwestorem i mające dostęp do informacji będących tajemnicą Projektodawcy muszą również zobowiązać się do zachowania poufności, według warunków określonych przez Projektodawcę w stosownej umowie.”  Informacje o charakterze poufnym zazwyczaj pojawiają się podczas pierwszej rozmowy z  Inwestorem prywatnym. Wtedy też można zastrzec przedstawienie tego typu informacji dopiero po podpisaniu z Inwestorem  „umowy o zachowaniu poufności”.  Przykładowy wzór umowy dostępny jest w biurze projektu.

 

3. Jakie są szanse na to, że mój pomysł znajdzie swojego inwestora?

Każdy projekt ma szansę znaleźć w Sieci Inwestora. Wszystko zależy od jakości zgłaszanego pomysłu, odpowiedniego przygotowania dokumentacji projektowej oraz determinacji i zaangażowania samego Projektodawcy.  Oczywiście, jak we wszystkim, potrzebna jest również „odrobina szczęścia”.

 

4. Czy wszystkie pomysły mają szansę na takie samo wsparcie ze strony WSAB?

Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb danego projektu oraz realnego zaangażowania Projektodawcy w proces poszukiwania Inwestora. Generalnie, każdy projekt ma nieograniczony dostęp do oferowanych przez WSAB usług.

 

5. Co mogę zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie Inwestora?

Praca, czas, zaangażowanie. Te trzy czynniki nieodzownie towarzyszą wszystkim historiom sukcesów inwestycji typu Business Angel. Dobrze opracowany biznes plan, przejrzysta i zachęcająca prezentacja, osobiste kontakty z Inwestorami to tylko kilka elementów składowych sukcesu.

 

6. Czego mogą oczekiwać Inwestorzy w zamian za zainwestowany kapitał?

Z reguły Inwestorzy wchodzą w dany biznes jako udziałowcy zawiązanych z Projektodawcą spółek. W zamian za wsparcie kapitałowe otrzymują adekwatną ilość udziałów/akcji w nowopowstałej lub już funkcjonującej spółce. Rzadziej, zainwestowany kapitał traktowany jest jako pożyczka dla projektodawcy ze ściśle określonymi regułami spłaty. Zdarza się i tak, że Inwestor zamiast kapitałem może wesprzeć Projektodawcę za pomocą posiadanych środków trwałych, bądź też nieruchomości np. udostępniając mu jakiś lokal czy park maszynowy do dyspozycji.

Inwestorzy w liczbach

88
23 800 000 zł*
20


Gotowy do działania?

Pokaż swój potencjał, zacznij już dziś: dodaj projekt +
DOTACJE NA INNOWACJE. INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ.