Projekty wyróżnione

/files/awardedproject/mind_plus.jpg

„Nowy Wymiar Technologii rewolucjonizujący naukę, rehabilitację, medycynę, rynek gier i szeroko rozumianego ITC”

Projekt dotyczy opracowania kompleksowego systemu wykorzystania aktywności mózgu człowieka do intencjonalnego sterowania pracą komputera lub innych urządzeń elektronicznych. Ten nowatorski projekt stanowi więc próbę urzeczywistnienia  jednego z marzeń współczesnego człowieka – łatwego, realizowanego za pomocą myśli, sposobu komunikowania się z komputerem i sterowania jego pracą.

Oferta Mind Plus Sp. z o.o. obejmuje nowy produkt – urządzenie (hardware) do odbioru fal mózgowych (EEG) oraz programy komputerowe (software) przetwarzające odbierane sygnały na zrozumiałe komunikaty umożliwiające sterowanie działaniem. W ramach projektu opracowana została  gama aplikacji przeznaczonych dla różnych grup odbiorców, przy czym podstawowym produktem jest  produkt o nazwie Mind Plus Professional oraz Therapy. Pozostałe produkty to Mind Plus Online, Mind Plus Games, Mind Plus Edu. Kolejna oferta spółki to Akademie SuperBohaterów, które świadczą usługi neuroterapii przy wykorzystaniu najnowszych technologii oraz Wirtualne Gabinety Specjalistyczne umożliwiające prowadzenie terapii on-line.

Rafał Aleksandrowicz
Pomysłodawca
  Współpraca z WSAB to niesamowita przygoda i merytoryczne wsparcie. Jest okazją do nawiązywania szerokich kontaktów i polem treningowym w prowadzeniu rozmów z prawdziwymi inwestorami.
/files/awardedproject/enms_pl.jpg

energyBIS - Innowacyjny system informatyczny do monitorowania efektywności wykorzystania energii

energyBIS to innowacyjny system informatyczny pozwalający na monitorowanie efektywności wykorzystania energii, modelowanie i prognozowanie zużycia i kosztów, analizę istniejących taryf oraz porównanie efektywności energetycznej organizacji na tle zakładów z tego samego sektora. System uzupełnia istniejące systemy rozliczeniowe o nowe możliwości, pozwalające np. na zarządzanie popytem u pojedynczego odbiorcy lub grupy odbiorców, udostępnia odbiorcom dane dotyczące ich zużycia energii oraz pozwala na wprowadzenie danych dot. czynników wpływających na zużycie, np. przez interfejsy z systemami PLC lub ERP. Pozwala na określenie modelu zużycia energii wynikającego z aktywności zachodzących u odbiorcy końcowego oraz określenie zapotrzebowania w przyszłych okresach, a więc planowanie zakupów energii i zapotrzebowania na moc zamówioną.

Marcin Trojnacki
Pomysłodawca
  Na etapie realizacji projektu pomysł zgłoszony został do WSAB w celu znalezienia inwestora, który zainwestuje w rozbudowę systemu. Przedstawiciel EnMS Polska Sp. z o.o. uczestniczył w prezentacji dla Inwestorów, która została zorganizowana przez WSAB w dniu 4 kwietnia 2013 r.
/files/awardedproject/o3.jpg

O3Solutions

O3Solutions to projekt komercjalizacji wyników badań naukowych nad innowacyjną metodą wykorzystania gazowego ozonu do oczyszczania owoców z pozostałości pestycydów oraz odkażania mikrobiologicznego produktów żywnościowych, m.in. zbóż, ziół i jajek. Metoda z powodzeniem zastąpić może dotychczas wykorzystywane, inwazyjne i mniej obojętne dla zdrowia i świadomości pro-ekologicznej, metody. Badania wykazały dużą skuteczność metody w prezentowanym zakresie zastosowań.

dr inż. Maciej Balawejder
Pomysłodawca
  Dzięki uczestnictwie w projekcie Wschodnia Sieć Aniołów Biznesu mogłem przekonać się jak dużo pracy wymaga komercjalizacja wyników badań naukowych i wdrożenie ich do gospodarki. Na spotkaniach WSAB poznałem wielu ciekawych, doświadczonych biznesowo ludzi, którzy wsparli mnie i mój pomysł poradami, kontaktami oraz perspektywą dalszej pomocy.
/files/awardedproject/aitrader.jpg

aITrader

aITrader to projekt innowacyjnej internetowej aplikacji przeznaczonej dla ludzi zainteresowanych projektowaniem, tworzeniem oraz testowaniem własnych automatycznych systemów analitycznych i inwestycyjnych. Każdy użytkownik serwisu otrzyma własnego „robota” czyli program, którego będzie mógł nauczyć własnej strategii inwestycyjnej. Program po przyswojeniu jej będzie w stanie przeanalizować jej mocne i słabe strony, a następnie ją udoskonalić.

Mateusz Gronkowski
Pomysłodawca
  Wschodnia Sieć Aniołów Biznesu to projekt, który pozwolił mi na znaczne poszerzenie mojej wiedzy i doświadczenia w zakresie opracowywania koncepcji projektów biznesowych. Poprzez rozmowy oraz szkolenia prowadzone przez doświadczonych przedsiębiorców uzyskałem wiele informacji na temat metod budowania modeli biznesowych, przez co mogłem lepiej opracować swoje pomysły, a także uzyskać pomoc w ich realizacji. Pozyskane za pośrednictwem WSAB wiedza, informacje oraz kontakty z pewnością zaprocentują w przyszłości.
/files/awardedproject/nwtech.jpg

Motoryzacyjne systemy bezpieczeństwa AEDO i SECS

Innowacyjne na skalę światową systemy bezpieczeństwa AEDO i SECS służą do uwalniania ofiar wypadków uwięzionych w rozbitych pojazdach. Opatentowane zostały w Polsce, USA, EU  i Hong Kongu.  System AEDO ( Automatic Emergency Door Opening ) otwiera zablokowane drzwi pojazdów, natomiast system SECS ( Seatbelt Emergency Cutting System) przecina zapięte pasy bezpieczeństwa. Obydwa te systemy bezpieczeństwa są sterowane przez elektroniczny układ sterujący, który po zderzeniu, dachowaniu, zatopieniu lub po powstaniu pożaru pojazdu, po z góry określonym opóźnieniu uruchamia ich działanie. Systemy bezpieczeństwa AEDO i SECS znajdują zastosowanie zarówno w nowych jak i używanych samochodach osobowych, ciężarowych, autobusach, samolotach oraz w pojazdach wojskowych.

Strona projektu: www.nwtech.pl

Zygmunt Nowak,
Wiesław Nowak,
Janusz Nowak
Pomysłodawca
  W wyniku współpracy z WSAB, NWTech została przyjęta do Podkarpackiego Klastra Lotnictwa Lekkiego i Ultralekkiego, w którym pracujemy nad wdrożeniem systemu SECS w lotnictwie. Dzięki zaangażowaniu Pani Marty Gemborys, została opracowana przez WSAB ekspertyza biznesplanu, która jest bardzo pomocna w rozmowach prowadzonych z inwestorami zainteresowanymi wdrożeniem naszych systemów bezpieczeństwa.

Vita Genum

VitaGenum to projekt innowacyjny z pogranicza genetyki, dietetyki i zdrowego stylu życia. Projekt ten zakłada wykonywanie usług oznaczania genotypu człowieka powiązanego z otyłością lub innymi predyspozycjami. Projekt odpowiada na coraz większe zainteresowanie społeczeństwa zdrowiem i zdrowym trybem życia. U podstaw realizacji tego pomysłu leżą najnowsze badania naukowe oraz specjalistyczna wiedza pomysłodawców.

Pomysłodawcy: Tomasz Czernecki, Adam Kuzdraliński

Laboratorium B+R - Osłona lecznicza

Inteligentny zestaw terapeutyczny (i-ZT) to innowacyjna osłona lecznicza (OL) na bazie nanostruktur węglowych, przeznaczona do opatrywania ran różnego pochodzenia i rodzajów (pourazowych, pochorobowych i pooperacyjnych), połączona jest z nanosensorem służącym do detekcji i identyfikacji w czasie rzeczywistym mikroorganizmów kolonizujących rany. Zestaw typu i-ZT nie jest produkowany w świecie. Celem projektu jest opracowanie oraz wdrożenie do produkcji i-ZT. Projekt zakłada zbudowanie linii produkcyjnej oraz wyposażenie laboratorium kontroli jakości w ultranowoczesną aparaturę badawczą.

Pomysłodawca: LABORATORIUM B+R Sp. z o.o.

/files/awardedproject/orbipower.jpg

ORBIPOWER - equipment

Projekt oparty na polskim wynalazku, chronionym patentem.

Polska Innowacja, polskie wykonanie – przeznaczenie globalne.

Autor pomysłu – rehabilitant  z 25 letnim stażem .

Wykonawca – polska firma specjalizująca się w elementach napędowych – sprzęgła, hamulce, itp.

Projekt zakłada wytwarzanie , sprzedaż i promocję uniwersalnych lub dedykowanych, urządzeń do ćwiczeń z oporem ślizgowym:

1)      Platforma   do ćwiczeń mięśni całego ciała(uniwersalna)

2)      Fotel do ćwiczeń mięśni tułowia

3)      Steper  do ćwiczeń mięśni podudzi i stóp

4)      Rotor do ćwiczeń mięśni ramion

5)      Rotor do ćwiczeń  mięśni nóg

6)      Rotor do ćwiczeń mięśni pleców

7)      Rotor do ćwiczeń mięśni brzucha itp.

Wszystkie urządzenia wykorzystują innowacyjny mechanizm oporowy – lekki , o wadze  od poniżej 1 kg – do  kilku kg, w zależności od potrzebnej siły oporowej uzyskiwanej  na rączce lub wałkach oporowych  dla nóg:  od kilku kilogramów – do nawet powyżej 100 kg stałego oporu,  o płynnej regulacji  jego nastawiania – pokrętłem.

Wykonywane ćwiczenia  według rewolucyjnej metody opracowanej przez profesora Vincenta Caiozzo,  pomagają wypracować  ładną sylwetkę w krótkim czasie. Taką metodę ćwiczeń  stosują np. amerykańscy kosmonauci. Metoda oparta jest na 4 zasadach.  Główna myśl  metody: Najbardziej efektywny trening  to nie ten najdłuższy czy najcięższy, ale ten najmądrzejszy.

Strona www: www.orbimed.pl

Mariusz Panek
Pomysłodawca
  Szkolenie na temat własnej działalności gospodarczej celem wdrożenia własnego pomysłu na polskim rynku. Opinia eksperta o prototypie fotela z funkcją ćwiczeń na siedząco.
/files/awardedproject/zone_conn.jpg

Zone Connection – platforma łącząca użytkowników w sieci handlu wielopoziomowego

Projekt Zone Connection przedstawia zaawansowaną platformę barterowo-handlowa, umożliwiającą dokonywanie transakcji bez konieczności pokrywania 100% kosztów wartości danego produktu/usługi przez użytkowników. Zgodnie z założeniami, system funkcjonował będzie w postaci portalu społecznościowego CES [Community Exchange System] rozszerzonego o możliwość zawierania transakcji. Zarejestrowani użytkownicy, którzy wyrażą zainteresowanie uczestnictwem w procesie wymiany wielopoziomowej, będą zasilali swoje profile czterema grupami informacji: zdefiniowane i wycenione potrzeby, zdefiniowane i wycenione oferty, środki pieniężne gwarantujące przebieg transakcji oraz inne informacje mogące potencjalnie podlegać wymianie i obrotowi wymiennemu.

Strona WWW: www.zoneconnection.pl (w budowie)

Szymon Surma
Pomysłodawca
  Od WSAB otrzymałem merytoryczną pomoc w przygotowaniu i przedstawieniu dokumentacji pozwalającej na zaprezentowanie własnego pomysłu w gronie inwestorów i innych pomysłodawców. WSAB umożliwiło mi również pozyskanie odpowiednich kontaktów dla realizacji pierwszych kroków w związku z oceną projektu przez niezależne podmioty gospodarcze. WSAB to zespół profesjonalnych doradców, niezbędnych dla osób próbujących uzyskać dofinansowanie dla swoich star-up’ów.
/files/awardedproject/sds_optic.jpg

Hermetyczne uszczelnienia elementów opto-elektronicznych

Firma SDS Optic działa w branży opto-elektronicznej, wytwarzając hermetyczne połączenia podzespołów optycznych – głównie komponentów do budowy pomp laserowych.

Strona WWW: www.sdsoptic.pl

Marcin Staniszewski
Pomysłodawca
  Wsparcie w dotarciu do Anioła Biznesu, który zainwestował swoje środki w rozwój firmy, oraz opracowanie raportu o innowacyjności projektu.
< >

Inwestorzy w liczbach

88
13 800 000 zł*
12


Gotowy do działania?

Pokaż swój potencjał, zacznij już dziś: zarejestuj się +
DOTACJE NA INNOWACJE. INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ.